Czy po skończeniu pierwszej dawki leków nadak na mam trzymać ścisłą dietę?

Witam. Od dłuższego czasu miałam bóle żołądka, jednak ostatnio ból był co raz częściej, z tego względu mało jadam i sporo schudłam (z 49 do 45). Wybrałam się na gastroskopie, wykazała gastropatię nadżerkową (kilka nadżerek krwotocznych 1-2mm w antrum), wyniki histopatologiczne - Zapalenie przewlekłe, małego stopnia. H. pylori (-). Od 4 tygodni jestem na diecie dla wrzodowców, a od 2,5 tygodni na lekach Prokit 50mg, Pangrol 10 000 oraz Mesopral 20mg, tych leków zostało jeszcze na 1,5 tygodnia. Przy ostatniej wizycie dostałam pantoprazol 20mg na 56dni i Pangrol 10 000. Proszę mi napisać, czy po skończeniu pierwszej dawki leków, nadal mam trzymać tak ścisłą dietę? (Nic smażonego, surowych warzyw i owoców, wieprzowiny, słodyczy, ciastek itp) Nie ukrywam, że jest to uciążliwe, a dodatkowo bardzo tracę na wadzę przy takim odżywianiu (obecnie 41kg) i niezbyt dobrze się czuje. Czy jeśli zjem od czasu do czasu coś niewskazanego (trochę surówki, jakaś gotowaną kiełbasę, kawałek czekolady, jakieś ciastko itp) to nic się nie stanie? Chciałabym wyleczyć tą chorobę. Czy powinnam jeszcze te 2,5 miesiąca trzymać taką dietę? Pozdrawiam i bardzo liczę na odpowiedź.

Dieta jest wskazana przez cały okres leczenia. Być może nazwa "ścisła dieta" powoduje u Pani silne ograniczenia, a taka lekkostrawna dieta wcale nie musi być nudna i niesmaczna. Dobrze by było, gdyby jadłospis rozpisał Pani dietetyk, dzięki czemu poznałaby Pani nowe smaki a przy okazji czas stosowania diety byłby dla Pani przyjemniejszy.