Czy poczerniałe zęby to oznaka próchnicy?

W dniu dzisiejszym odpadly mi 3 korony zebowe polaczone ze soba. Wczesniej juz mialem wrazenie przykrego zapachu. Po odpadnieciu okazuje sie, ze zeby sa poczarniale. Moja dentystka wraca z urlopu dopiero za tydzien. Czy poczerniale zeby to oznaka prochnicy i czy grozic to moze ekstracja? Oraz czy tydzien nie jest zbyt dlugim okresem aby ponownie zalozyc korony?

Opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć o tym, że korona była nieszczelna. W takiej sytuacji dostające się pod koronę resztki jedzenia mogą spowodować próchnicę i nieprzyjemny zapach, o którym Pani pisze. Od tego, w jak zaawansowanym stadium są te negatywne zmiany, zależą dalsze kroki. Proszę zgłosić się do specjalisty. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl