Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko rozwija się próchnica?

Jak szybko rozwija się próchnica? Pytanie z powodu pandemii. Mam tymczasową koronę. Niedawno się odkleiła. Podczas wizyty dowiedziałem się, że taka czarna kropka ok 2mm to próchnica, która niestety nie została usunięta ponieważ niebawem miałem mieć wizytę w celu wykonania stałej korony. Jak widać, epidemia nie prędko się skończy wobec tego zastanawiam się co z tym dalej. Z pewnością za jakiś czas tymczasowa korona znowu mi się odklei. Czy kilka tygodni zwłoki to dużo czy raczej nie ma się co martwić?
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 2 tygodnie temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
niestety trudno jednoznacznie stwierdzić, w jakim tempie rozwija się próchnica, to oczywiście zależy w jakim stadium jest u Pana. Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, z którego może się Pan dowiedzieć, jakie są etapy tej dolegliwości:
https://portal.abczdrowie.pl/prochnica
Oczywiście w profilaktyce leczenia zębów istotne jest szybkie działanie. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia sprawną interwencję dentystyczną. Niemniej trudno znaleźć inne wyjście z tej sytuacji niż oczekiwanie oraz obserwacja zęba. Warto również podjąć próbę skontaktowania się ze stomatologiem telefonicznie.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy