Czy podane objawy mogą świadczyć o przewlekłym zapaleniu trzustki?

Dzień dobry. Pacjentka lat 29, przebyta salmonella ( cieżki stan) 6 miesięcy temu, od tego momentu problem z jelitami i żołądkiem. Problemy z gazami i wzdęciami, parcie na stolce z rana. Brak biegunki. Problemy żoładkowe po laktozie i niektórych produktach ( typu świeże warzywa i owoce). Od tyg, dwa razy zauważyłam stolec tłuszczowy ( brak biegunki), na drugi dzien po zjedzeniu sera, zupy zabielonej. Czasami bóle brzucha i nudności. * zrobiona kolonoskopia - nic nie wykazało, * gastrokospia: żółciowe zapalenie żołądka, * usg nic złego nie wykazało, Czy powinnam robić kolejne badania? Czy jest możliwe przewlekłe zapalenie trzustki ?

Lek. Michał Lenard

Pani objawy raczej nie wskazują na przewlekłe zapalenie trzustki, przyczyną może być zapalenie żołądka. Powinna Pani pozostawać pod opieką gastrologa i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam!