Czy podawać dziecku Metoclopramidum?

Dzień dobry. Moje 5 letnie dziecko ma zdiagnozowany refluks żołądkowo- przełykowy, gdyż często choruje na choroby dróg oddechowych, tzn. chrypa, kaszel, kaszel podczas jedzenia. Usunęliśmy już migdały gdyż myśleliśmy , że to jest problem. Niestety niewiele to dało...Dziecko dostało od lekarza leki takie jak: Metoclopramidum, debretin oraz gastrosuss baby. Proszę o poradę dotyczącą leku Metoclopramidum, bo widzę ,że skutków ubocznych jest mnóstwo...Dziękuję za odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Trudno dyskutować z zasadnością przepisania leku , bez obejrzenia pacjenta. Może pani stosować dwa pozostałe leki, a w razie braku poprawy dołączyć metoklopramid.
Pozdrawiam