Czy podwyższony odsetek neutrocytów w ciąży to coś niepokojącego?

Dzień dobry, jestem w 6. tygodniu ciąży. Odebrałam dzisiaj badanie krwi. Wszystkie parametry mam w normie, oprócz neutrocytów. Wynik neutocytów był duży, bo wyniósł 67,6 %. Co może być tego przyczyną? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź,
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W trakcie ciąży zmieniają się parametry krwi. Liczba leukocytów może wzrastać, podobnie jak odsetek neutrofilów, czyli leukocytów które chronią organizm przed bakteriami. Skoro inne pramatery krwi są w normie myślę, że nie ma się czym martwić. Proszę powtórzyć badania w terminie zaleconym przez lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie