Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zagrożenie AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Jest niebezpieczny szczep, może nawet wywołać epidemię. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagrożeniu, jakie stwarza AH1N1.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

neutrocyty, czy też neutrofile, to komórki układu odpornościowego człowieka. Chronią przed patogenami: wirusami, bakteriami i grzybami. Funkcje obronne aktywowane są w dwóch etapach: najpierw w organizmie produkowane są cytokiny jako odpowiedź na pojawiające się zagrożenie. Drugi etap to fagocytoza, czyli etap unieszkodliwiania wroga. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/neutrocyty.

Zatem podwyższony poziom neutrocytów może świadczyć o infekcji bakteryjnej czy chorobach hematologicznych (białaczka) lub autoimmunologicznych. Wówczas poziom neutrocytów jest bardzo wysoki. Przy nieznacznie przekroczonych normach przyczyną może być stres, ciąża, a nawet przejedzenie i wynikająca z tego niestrawność.

Odsyłam do materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/neutrofile-neut-charakterystyka-znaczenie-norma-niedobor-nadmiar.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy