Czy połykanie spermy ma wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

Witam serdecznie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy . Wszystko jest w porządku, dokładnie opanowałam całą ulotkę. Jednak ostatnio zastanawia mnie jedna rzecz. Czy połykanie nasienia mojego chłopaka może mieć jakikolwiek wpływ na działanie tabletek??? Dodam, że ta sytuacja miała miejsce w 7-dniowej przerwie w trakcie krwawienia. Chodzi tutaj o jednorazową sytuację. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę się nie obawiać. Seks oralny z połykaniem nasienia nie może być przyczyną ciąży ani powikłań zdrowotnych (o ile oczywiście partner nie ma jakiejś choroby wenerycznej). Mali pływacy, plemniki, giną w żołądku, unieszkodliwieni przez kwas solny, składnik soku żołądkowego.

Pozdrawiam!