Czy pomimo nietolerancji powinnam jeść w ciąży produkty zawierające gluten?

Witam, Mam wykrytą nietolerancję glutenu. Obecnie jestem w początkowej ciąży i mam pytanie: czy pomomo nietolerancji powinnam jeść produkty zawierające gluten czy jednak nie? Pozdrawiam Justyna

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

W przypadku zdiagnozowanej nietolerancji, nie powinno się jeść glutenu (także w czasie ciąży), należy jednak zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, żeby nie wystąpiły jakieś niedobory.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka