Problem z jelitami a produkty zawierające gluten

Witam! Uprawiam kulturystyke i mam problem z jelitami.Ciagle mi bulgocze w brzuchu,wzdecia,przelewania,ssanie pomimo zjedzenia posilku.Nie pije gazowanych napojow,sokow itp,nie jem fastfoodow.....Nie smaze na glebokim tluszczu,do przygotowywania potraw uzywam oliwy z oliwek extra virgin lub oleju kokosowego.Plaski brzuch mam od czasu do czasu i przez 1 dzien jak zejda wszystkie gazy ,powietrze.Czy moze to byc po produktach zawierajacych gluten?Jestem kobieta ,mam 36 lat,fatt/10,11%

Rzeczywiście jednym z objawów nadwrażliwości czy też nietolerancji glutenu może być wzdęty brzuch. Można to zdiagnozować poprzez testy na nietolerancję czy przez kilka dni eliminować produkty z glutenem i po kilku dniach wprowadzić go - jeśli brzuch będzie wzdęty - trzeba w dużej mierze eliminować gluten (czy też pszenicę). Jeśli Pani pije mleko proszę tez o zaobserwowanie czy po nim nie czuje się Pani źle? Czasami lekkie wzdęcie brzucha w ciągu dnia, a zwłaszcza wieczorem jest fizjologiczne, większe, dające dolegliwości już nie. Trzeba szukać przyczyny.