Czy powinienem się zaszczepić profilaktycznie?

Dwa dni temu, po placu mojej firmy biegala przestraszona sarna, wraz z moim pracownikiem zlapalismy ja i przenieśliśmy za ogrodzenie. Mieliśmy na sobie ubranie robocze,cze na dłoniach rękawice. Po calym zajsciu umylismy dlonie i spalilismy rekawice. Czy powinniśmy sie udać do lekarza na jakies badania. Byłem u lekarza rodzinnego i powiedział, ze nie ma sie czym martwić, kezeli nie bylo kontaktu ze slina zwierzecia, ja nie przypominam sobie o takim czyms. Mysliwi twierdza, ze u nas zwierzeta mie choruja na wscieklizne. Czy powinienem sie zaszczepić profilaktycznie?

Nie przeprowadza się szczepień profilaktycznych. Szczepienie wykonuje się jeśli był kontakt z chorym na wściekliznę zwierzęciem. Ślina zwierzęcia musi dostać się do rany pacjenta. U pana nie doszło do przerwania ciągłości tkanek. Tak jak powiedział panu pana lekarz, nie ma się czym martwić.