Czy powinnam brać Sertragen?

Od 1,5 roku leczę się Asentrą (200mg dziennie), którą dobrze toleruję i jestem do niej przyzwyczajona. Tym razem w aptece nie było Asentry i dostałam Sertragen. Co prawda to ta sama substancja, ale słyszałam, że zamienniki można tolerować odmiennie od oryginałów. Czy powinnam brać Sertragen? Czego mogę się spodziewać przy takiej zmianie. Bardzo się martwię, że mój stan psychiczny może się zachwiać, a długo czekałam, aby był tak dobry, jak teraz.

Witam Panią serdecznie, to pytanie należy przede wszystkim zadać lekarzowi, który przepisał wymieniony przez Panią lek. Można się temu ew. także przyjrzeć od strony psychologicznej/fizjologicznej: czy i w jakim zakresie reakcja negatywna na zmianę leku ma podłoże biologiczne/fizjologiczne, czy psychologiczne.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

O zamienniku leku może zadecydować jedynie farmaceuta, a od Pani zależy decyzja.

Czuję się zobowiązana, żeby poinformować Panią, że owe środki farmakologiczne powodują jednak uszkodzenia mózgu i są bardziej niebezpieczne niż się powszechnie uważa...( niestety o tym się nie mówi...).

Z mojej strony gorąco zachęcam Panią do pracy z problemami, które doprowadziły Panią do obecnej sytuacji...

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej