Czy powinnam kontynuować leczenie?

Witam serdecznie. Bardzo proszę o opinię mojego wyniku z biopsji tarczycy, obrazu USG oraz zastosowanego leczenia. Mam 35 lat, jestem kobietą. Dwa lata temu wykryto u mnie nowotwór inwazyjny sutka. Zastosowano chemioterapię, radioterapię i oczywiście miałam operację. Kontrolnie wykonywałam USG i przy okazji zrobiłam USG tarczycy. Płat prawy wymiary 19x16x48, płat lewy 18x16x47 mm. Cieśń o grubości 5mm. W badaniu Power Doppler tarczyca wykazuje prawidłowe przepływy krwi. Płat prawy zawiera w części dolnej nieco normoechogeniczne nieco niejednorodne ognisko o wym. 9x8x1mm[BAC]. Zmiana jest dobrze ograniczona nie zawiera zwapnień i obwodowy wzór unaczynienia. Pozostały miąższ jest jednorodny hipoechogeniczny. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych szyi. Endokrynolog skierował mnie na biopsję, a oto wynik: Normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy rozproszone i w grupach, nieliczne limfocyty oraz koloid (materiał z dolnej części prawego płata).  Rozpoznanie cytologiczne: Zmiana łagodna. Endokrynolog na podstawie usg i biopsji tarczycy oraz wyniku TSH (3gen.) 0,904 ul/ml przepisał mi L*** 50 - raz dziennie 1 tabletka na czczo. Dodam, że od jakiegoś czasu mam nadwagę, często jest mi zimno i puchną mi palce u rąk, stóp i twarz. Przez 3 miesiące brałam C*** 5 (pół tabletki rano), ponieważ mój puls to 90 do 120. Boję się, że L*** 50 nie jest mi wcale potrzebny, zwłaszcza że jest to hormon, a onkolog zakazał mi brać jakichkolwiek hormonów. Nie wiem co o tym sądzić, proszę o poradę i wskazówki. Z góry bardzo dziękuję . Pozdrawiam, Agnieszka

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wynik badania histopatologicznego nie jest niepokojący.
Trudno mi jednak odnieść się do zasadności stosowania w Pani przypadku hormonów tarczycy, ponieważ wynik TSH jest prawidłowy - rozumiem, że oznaczenie wykonano przed włączeniem leczenia - a nie ma informacji na temat stężeń wolnych hormonów taczycy.

Pozdrawiam