Czy powinnam robić dwumiesięczną przerwę?

Witam, przyjmuje obecnie tabletki y*********, chciałabym zapytać, czy mogę te tabletki odstawić na 2 miesiące (nie współżyjąc z moim mężem, gdyż wyjechał)? Chciałabym po tych 2 miesiącach znowu przyjmować te tabletki. Czy nie wystąpią skutki uboczne? I czy powinnam przerwać na ten czas branie? Chciałabym przerwać, gdyż tabletki nie należą do najtańszych, a przez ten czas chciałabym zaoszczędzić, a przede wszystkim przez ten czas nie będę współżyła. Bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo się waham czy odstawić czy nie, bo boje się, że wszystko mi się rozreguluje. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Nie powinna Pani przerywać stosowania tabletek (tj. nie ma medycznych wskazań do robienia takich przerw), co oczywiście nie oznacza, że przerywanie jest zakazane. Jeśli z jakiś powodów (np. finansowych) nie chce Pani stosować przez jakiś czas tabletek, to nic nie stoi na przeszkodzie.
Jeśli chodzi o rozregulowanie cykli, to jest to bardzo prawdopodobne (zwykle pierwsze cykle po odstawieniu tabletek nie są regularne).