Czy powinnam trzymać się diety bez względu na chorobę?

Witam! Jetem na diecie redukcyjnej od 2 tygodni, staram się ruszać, ćwiczyć i zdrowo żyć. Niestety złapała mnie grypa żołądkowa i dzisiaj leżę cały czas w łóżku (nie licząc małego spaceru) i nie dojadam posiłków, które dostałam od dietetyka, ponieważ mam odruch wymiotny i źle się czuję. Czy kilka dni „odstępstwa” od diety mocno zaburzy mój dotychczasowy tryb? Powinnam się jej ściśle trzymać bez względu na chorobę?

Witam,
oczywiście, że przy chorobie nie powinna Pani jeść na siłę. Jeżeli ma Pani tak jak wspomina odruch wymiotny i źle się Pani czuje to najważniejsze jest to aby wyzdrowieć a później w pełni sił zabrać się za dietę.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk