Czy powinnam udać się do psychiatry?

Witam. Przez ostatnich parę miesięcy zauważyłam w sobie spadek i wahania nastroju. Często płakałam z powodów ważnych i błahych, codziennie zadreczalam się kompleksami, przypisywalam sobie każda chorobę, czułam i czuję nadal przewlekły ból pleców, który może być bólem psychosomatycznym, ponieważ nie radzę sobie za dobrze ze stresem, nie miałam czasu, żeby się zrelaksować, każda wolną chwilę spędzam w internecie, nie a instagramie, wprowadzając się w większe kompleksy. Moje dzieciństwo to horror, często wracam do niego myślimi. Nie jestem przebojów osobą, nie potrafię się zaprzyjaźnić.Pisze tutaj, ponieważ kiedy postanowiłam, że pójdę do psychiatry, to było tydzień temu, to nagle poczułam się trochę lepiej, nie miewam już wahań nastroju, staram się myśleć pozytywnie. Zastanawiam się czy iść do psychiatry, przez wzgląd na ostatnie miesiące. Porobiłam szereg badań, po których mój dr. ginekolog stwierdził szereg niedoborów, w tym wit. B, wit. D, oraz zaburzenia hormonów. Proszę o poradę

Droga Pani,
zachęcam do próby odpowiedzi na pytanie o przyczyny wahań nastroju. To dobrze, że stara się Pani myśleć pozytywnie. Warto jednak zająć się nie tylko objawami, a psychiatra (czyli farmakoterapia) pomoże Pani jedynie w tym. Proszę pomyśleć o pracy w gabinecie psychologicznym. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog