Czy powinnam udać się do psychologa lub psychiatry?

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam się udać do specjalisty z moimi problemami. Ostatnio mam problemy z podejmowaniem decyzji. Nie potrafię się zdecydować w najprostszych sprawach, a najczęściej podejmuję taką decyzję, którą ktoś mi podpowie. Mam wrażenie, że jestem beznadziejna, bez serca i tylko krzywdzę ludzi swoją upartością, bo tak mam, że lubię jak wszystko jest po mojej myśli, ale jak przychodzi podjąć decyzję to ulegam. Ciągle czuję się samotna i jestem smutna, zmęczona, senna. W ciągu kilku miesięcy schudłam mimo, że normalnie jadłam.Byłam u lekarza z tymi objawami i robiłam badania. Wyniki wyszły dość dobre poza małą ilością żelaza w organizmie. Co kilka lat myślę, że lepiej by było gdyby mnie na świecie nie było, a ostatnio nawet o to się modlę. Bardzo proszę o radę.

Witam!

Sądzę, że powinna się Pani poddać psychoterapii. Pani problemy są poważne, ale myślę, że w tym wypadku pomocna będzie własnie psychoterapia. Będzie Pani miała szansę pracować nad swoimi problemami, przełamywać swoje lęki oraz uczyć się samodzielnie podejmować decyzję.

Ważne jest również by poznała Pani swoją wartość oraz podwyższyła samoocenę. W trakcie psychoterapii będzie Pani mogła nad tym popracować.

Pozdrawiam