Czy pora wybrać się do psychiatry?

Witam Mam pytanie dotyczące mojego stanu zdrowia. Przebywam za granicą już od ponad roku czasu. Zostawiłam za sobą wiele problemów, które wciąż trzymam w głowie: i ciezko pozbyć mi się uporczywych myśli. Mam wahania nastroju: jestem jak cykająca bomba, która wybucha przy byle okazji... ciezko mi zapanować nad tym co odczuwam; jest to gniew, strach i ciagle zamartwianie się. W ostatnim czasie stałam Się tez bardzo agresywna dla swojego partnera. Zaczęłam tez spożywać duże ilości alkoholu by tylko natrętne myśli dały mi spokój. Chciałabym odzyskać równowagę... próbuje medytować, chodzę na spacery: a i tak wszystko mnie bardzo denerwuje; czy sadzą Państwo, ze pora wybrać się do psychiatry? Mam tez problem, bo nie mówię dobrze w tutejszym języku: nie wiem nawet o jakie leki prosić by moc się wyciszyć.

Problemy, o których Pani pisze z pewnością wymagają wsparcia specjalisty. W pierwszej kolejności sugerowałbym jednak rozważanie konsultacji psychologicznej.