Czy powinniśmy iść na terapię małżeńską?

Dzień dobry, Jestem w związku małżeńskim od 3 lat . Na początku związku bardzo mnie kontrolował, jego zazdrosc bardzo dawała o sobie znać . Sądziłam że to minie. Ma uraz ponieważ jego była żona to oszukiwała. Mijały miesiące A on stawał się coraz bardziej agresywny, agresywny pod każdym względem. Oprócz słów doszło bicie. Wmawia mi że jestem chora psychicznie , że mam problemy z sobą. Byłam na konsultacji u psychologa który stwierdził że jest że mną wszystko ok .l zaleca mi jedynie zajęcia jak radzić sobie ze stresem . Mieszkamy zagranicą, po jednym z ataków werbalnych wezwal policję, powiedział im że jestem pijana i agresywna ... Że maja mnie zabrać... policjanci rozmawiali ze mną i z nim na zmianę... jeden z nich nazwał go zwierzęciem . Wyczuli sytuację , jedank to ja musiałam na noc opuścić dom .. powiedzieli że to dla mojego dobra .. Po wszystkim mój mąż powiedział mi dlaczego to zrobił. Miał ochotę mnie uderzyć i chciał się zabezpieczyć. Więc wcześniej zadzwonił na policję mówiąco mojej agresji aby mieć podkładke że się bronił przede mną.. to wszystko jest chore... mam pytanie ile czasu potrzebuje lekarz psycholog psychiatra aby ocenić czy ktoś ma problemy psychiczne... Przepraszam że pisze chaotycznie

Witam,
mąż wobec Pani stosuje przemoc fizyczną i psychiczną, problem wymaga leczenia, zalecana jest konsultacja psychiatryczna dla męża i ukierunkowane leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Zachowania Pani męża to przemoc. Proponuję udać się do lokalnej organizacji zajmującej się przemocą w rodzinie i tam szukać pomocy. W Polsce to np. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.