Czy problemy ze snem u dziecka mogą być związane z nieodpowiednim żywieniem?

Witam. Moja była żona źle karmi dziecko (1,5 roku). Posiłki są nieregularne , kilkanaście razy dziennie w małych porcjach. Ponadto dziecko pochłania ogromne ilości słodyczy (przez jej dom przewija się mnóstwo ludzi i każdy jej coś kupuję) Mleko zostało bardzo szybko zastąpione zwykłymi potrawami. Małą nigdy nie przesypia nocy, budzi się od kilku do kilkunastu razy. Moim zdaniem jest to związane z jej nawykami zywieniowymi. Mogę mieć rację? Jakie jeszcze konsekwencje może ponieść dziecko?

Dzień dobry,
Oczywiście problemy dziecka mogą być związane z nieprawidłową dietą, zwłaszcza z dużą ilością słodyczy w diecie. Co do konsekwencji to cukier jest bardzo szkodliwy dla naszego organizmu i efektem takiej diety może być np. próchnica, otyłość, problemy metaboliczne itd.

Pozdrawiam serdecznie,
Maja Czerwińska-Rogowska
Dietetyk Gryfice