Czy przedwczesna miesiączka jest możliwa?

Witam Chciałbym zapytać czy takie zjawisko jak przedwczesna miesiączka jest normalna? Moja partnerka miesiąc temu dostała okres 3 dni przed datą rozpoczęcia następnej (ma cykle 26 dniowe czasami 27 ) I jeszcze jedno pytanie jak moja dziewczyna była w 3 dniu miesiączki (z 6) i miała tampon założony i przez przypadek mój członek podczas zabawy dostał się do pochwy na glebokosc około 3-4 cm z preejakulatem jest możliwość zajscia w ciążę? Okres jej się spóźnia teraz 2 dzień

Redakcja abcZdrowie

Witam,

oczywiście, że pewne opóźnienia w cyklu miesiączkowym są możliwe. Wszelkie przesunięcia czasowe w granicach 25-35 dni nie są niczym niepokojącym zazwyczaj. Częstą przyczyną opóźnień są infekcje różnego pochodzenia, stres, zmiana diety, stosowanie leków itd. Dopóki cykle nie są drastycznie krótkie lub wręcz przeciwnie – miesiączka nie przychodzi częściej niż raz na kilka miesięcy – nie ma powodu do obaw. Oczywiście, jeśli jest taka możliwość – w przypadku nawracających zaburzeń, warto to sprawdzić u ginekologa. Więcej o zaburzeniach cyklu i przyczynach takich problemów w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Natomiast w opisanej przez Pana sytuacji nie widzę możliwości zapłodnienia, więc nie jest to przyczyna opóźnienia w menstruacji. Jeżeli krwawienie nie pojawi się po upływie 35 dni, wówczas należy skontaktować się z lekarzem w celu przepisania leków hormonalnych na wywołanie miesiączki. A tutaj naturalne metody na przyspieszenie pojawienia się menstruacji: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.