Czy przy dyskopatii szyjnej, bocznym skrzywieniu kręgosłupa, lordozie i skoliozie można grać w siatkówkę?

witam,proszę odpowiedziec ,czy przy stwierdzonej dyskopatii szyjnej ,bocznym skrzywieniu kregosłupa,lordozie i skoliozie ,(odcinek C-5 C-6)można grac w siatkówke, paletki itp.? fakt że ,że przy nagłych ruchach obracanie się kręci mi się w głowie, bardziej boli krzyż,(idzie mi na wymioty),ale nie chcę się ograniczyć do siedzenia, jestem na tabletkach bólowych,czekam na diagnozę z TK głowy i rezonansu kręgosłupa i na razie nie mam żadnych ćwiczeń,więc pytanie mogę grać czy lepiej nie i czekać

Nie wiem jaka była Pani aktywność wcześniej, ale sport dynamiczny jest przeznaczony dla osób o dość wysokim poziomie sprawności ruchowej. Jeśli człowiek ma dobrą kondycję i różnorodne doświadczenia w ramach aktywności ruchowej to wtedy może próbować tego typu aktywności. Brak odpowiedniego przygotowania organizmu skutkuje urazami i uszkodzeniami o skutkach trudnych do przewidzenia. Proponuję współpracę z fizjoterapeutą, który pomoże dobrać odpowiednią formę aktywności.
Doraźnie proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki