Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie dyskopatii a trenowanie krav magi

Witam, mam podejrzenie dyskopatii L5 S1, jak wylecze bóle będę mógł nadal trenować krav maga? Nie wykluczy to mnie ze sportu? Narazie przyjmuję leki tolperis i olfen, czekam też w między czasei na rezonans czy to jest przepuklina czy wypuklina czy może coś mniej groźnego... No, ale boli u bołu, czasami troszkę czuje drętwienie stopy i ból pośladka, no i oczywiście odcinka lędźwiowego. Chyba to przejdzie? Ból nie będzie trwa całe życie, hmm? Prosze o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,
Przepuklina to nie wyrok. Wiele osób ma przepukliny nie dające żadnych objawów. Najważniejsze jest pozbycie się bólu i ustawienie kręgosłupa w neutralnej pozycji. Polecam wykonywać ćwiczenia na stabilizację kręgosłupa. Mając mocny core można normalnie trenować, uważając oczywiście na poprawną technikę danej dyscypliny. Do treningu na pewno warto wdrążyć ćwiczenia mięśni głębokiej stabilizacji.

Pozdrawiam,
Joanna Palmowska

0

Nie wiem jaka była Pana aktywność wcześniej, ale sporty walki są przeznaczone dla osób o wysokim poziomie rozwoju fizycznego. Jeśli człowiek ma dobrą kondycję i różnorodne doświadczenia w ramach aktywności ruchowej to wtedy może próbować tego typu aktywności. Brak odpowiedniego przygotowania organizmu skutkuje urazami i uszkodzeniami o skutkach trudnych do przewidzenia. Teraz musi Pan wyleczyć kontuzję a potem pod okiem fizjoterapeuty dobrać formę aktywności.
Doraźnie proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy