Czy przy pięciu testach ciążowych może wystąpić błąd?

Witam, czy przy 5 testach ciążowych negatywnych może wystąpić błąd testu? Ostatni stosunek 3 miesiące temu, zawsze w zabezpieczeniu. Mam problemy z niedoczynnością tarczycy ale biorę leki, ostatnio odczuwam parcie na pęcherz i problemy z jelitami mam częste zaparcia naprzemiennie z biegunka, bulgotanie w brzuchu, częste wzdęcia. Okres bardzo często mi się spóźnia po 2 tygodnie, od ostatniego współżycia co miesiąc miałam okres ale właśnie spóźniał się. Dodam ze mam straszny lęk przed ciąża i szukam sobie objawów w internecie. Odczuwam ostatnio wielki stres przez maturę i właśnie sytuacje z moim lekiem odnośnie ciąży. Mam wizytę u ginekologa za pare dni, ale bardzo się stresuje dziękuje za szybka odpowiedz, pozdrawiam
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam, zdecydowanie nie musi Pani obawiać się ciąży – świadczy o tym negatywny wynik aż 5 testów ciążowych. Symptomy somatyczne, które Pani opisuje mogą mieć związek ze stresem (matura, lęk przed nieplanowaną ciążą w młodym wieku) lub jakimś schorzeniem układu pokarmowego. Na nieregularność cykli również może mieć wpływ stres, ale także niedoczynność tarczycy oraz wiek. Nastolatki i młode kobiety często odnotowują pewne nieprawidłowości związane z menstruacją, które mijają z biegiem czasu. Decyzja o wizycie ginekologa jest bardzo dobra – w przypadku notorycznie spóźniających się krwawień warto wykonać badanie ginekologiczne, USG transwaginalne, a czasem nawet badania hormonalne (poza hormonami tarczycy warto sprawdzić np. poziom prolaktyny, progesteronu czy estradiolu, lecz o tym zadecyduje ginekolog). Więcej o hormonach regulujących cykl miesiączkowy oraz o możliwych przyczynach zaburzeń w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.
Odnośnie Pani problemów gastrycznych, to być może warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty – mogą to być dolegliwości psychosomatyczne. Proszę zadbać o komfort psychiczny oraz właściwą dietę, która wspomoże układ trawienny. Warto by posiłki były małe i lekkostrawne, zaś w przypadku wzdęć, bólu czy zaparć może Pani skorzystać z łagodnych naparów ziołowych – niektóre z nich dodatkowo mają działanie uspokajające. Mam tu na myśli np. rumianek, miętę, melisę. Inne, mniej spotykane, lecz równie skuteczne zioła zostały opisane w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-niestrawnosc.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty