Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przyczyna tych problemów może leżeć gdzie indziej niż w chorobie tarczycy?

Witam. Mam 19 lat. 7 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie szybko postępującą chorobę Hashimoto. Mimo leczenia i częstego zwiększania dawek leków moje samopoczucie jie ulega poprawie. Dokucza mi ciągłe przemęczenie, nie ważne czy się wysypiam czy nie, po 2 godzinach znów chce mi się spać, potem utrzymuje się to przez cały dzień. W nocy natomiast mam problemy ze snem, długo nie mogę zasnąć, często budzę się w nocy. Ponadto od kilku lat mam duże problemy z koncentracją, mało zapamiętuję i nie mogę się na niczym skupić. Lekarz przepisał mi leki poprawiające koncentrację, jednak one także nie pomagają. Czy przyczyna tych problemów może leżeć gdzie indziej niż w chorobie tarczycy? Myślałem także o niedoborze magnezu, ponieważ mam większość typowych objawów z tym związanych. Liczę na Państwa pomoc, ponieważ przez moje objawy obawiam się, że mogę sobie nie poradzić na studiach.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Dzień dobry,
Oczywiście może być tak, że przyczyna Twoich problemów leży gdzie indziej, chociaż bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że objawy Hashimoto nakładają się z objawami wynikającymi z jakiejś innej przyczyny. Piszesz, że problemy z koncentracją są już od kilku lat, więc wnioskuję, że ich źródło leży gdzieś indziej niż w Hashimoto. Doskonale rozumiem Twoje obawy dotyczące studiów, chociaż pewnie i teraz przed maturą nie jest Ci łatwo się uczyć. To, co mogę doradzić to po pierwsze przyjrzyj się swojej diecie. Hashimoto jest chorobą z autoagresji, a różne grupy produktów, przede wszystkim gluten i nabiał działają prozapalnie. Piszesz, że choroba szybko postępuje, więc tym bardziej bardzo poważnie rozważyłabym ich odstawienie. Poczytaj na temat diety paleo, sporo osób z Hashimoto ją stosuje, są też blogi osób z tą chorobą, które przeszły na paleo i piszą o tym, jak zmieniło się ich samopoczucie po zmianie diety. No i na pewno ważne jest, abyś był pod opieką dobrego lekarza, nie wiem czy mówiłeś mu o swoich objawach i co on na to. Polecam znalezienie wnikliwego specjalisty, który Cię zdiagnozuje odnośnie objawów, które wystąpiły jeszcze przed rozpoczęciem choroby. Pomyśl również o zbadaniu krzywej insulinowej, ale nie samej glukozy na czczo tylko właśnie krzywej insulinowej.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,
Marlena Łempicka
http://onlinepsychoterapia.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy