Czy przypadkiem nie mam depresji?

Mam problem. Mam 20 lat i 2-letniego synka. Zostawilam jego ojca jakiś rok temu, lecz ciągle wracaliśmy do siebie itp. Gdy go widzę - strasznie się denerwuję gdyż zostawiłam go, bo wielokrotnie mnie zdradzał, bił i bardzo dużo pił.

Ciągle jeszcze płaczę po nocach. Nie mam nikogo - moja przyjaciółka, jedyna przyjaciółka, powiedziała mi, że już ma inną przyjaciółkę i w tym momencie zostaję sama. Nie dość, że płaczę po nocach, to nie mam ochoty do życia - cały czas myślę, żeby zniknąć, żeby się zabić. Probowalam to zrobić, ale nie udało się. Mam już dość tego życia, każdy coś ode mnie chce - jak nie ojciec alkoholik, z którym mieszkam, to matka, która jest za granicą i nie mam w niej nawet pocieszenia.

Wszyscy na mnie najeżdżają, że wybrałam złego ojca dla dziecka itp. Przez to wszystko jestem strasznie pogubiona i naprawdę chcę umrzeć, nie wiem, co mam zrobić ze sobą…

Witam!

Pani sytuacja jest trudna i dlatego stan psychiczny się pogarsza. Przede wszystkim powinna Pani zadbać o siebie i poprawić swoje samopoczucie. Jest Pani młodą kobietą i jeszcze wiele przed Panią. Myślę, że powinna Pani jak najszybciej skorzystać z pomocy psychologa, natomiast jeśli myśli o śmierci nie miną, także z pomocy lekarza psychiatry.

Jest Pani matką, dlatego dobro dziecka też powinno Panią obchodzić. Dziecko będzie się odpowiednio rozwijać, kiedy Pani będzie zdrowa i szczęśliwa. Ojciec dziecka nie jest najlepszym kandydatem na partnera, ale nie oznacza to, że powinna się Pani tym zadręczać. W obecnych czasach wiele kobiet wychowuje samotnie dzieci i radzi sobie w życiu.

Pomocy może Pani poszukać w OPS-ie, organizacjach pozarządowych, a kiedy ma Pani chwile bardzo złego nastroju, może Pani dzwonić do telefonu zaufania. Wygadanie się i poznanie cudzego punktu widzenia, może Pani pomóc rozwiązać swoje problemy i dać świeży pogląd na trudne sprawy.

Pozdrawiam