Czy regularne picie zielonej herbaty może wpłynąć na osłabienie organizmu?

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy regularne picie zielonej herbaty może wpłynąć na osłabienie organizmu, lub zmęczenie? Chciałbym się również dowiedzieć, czy mając na uwadze aspekt redukcji wagi warto sięgać po suplementy diety zawierające ekstrakt z zielonej herbaty, w których zawarta jest znaczna ilość dobroczynnych polifenoli, czy najlepsze jest jednak tradycyjne picie naparu? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź. Pozdrawiam Student Budownictwa

Witam. Istnieje parę badań (niewiele), które wskazywały na drobną redukcję masy ciała (powiedzmy 3kg) dzięki przyjmowaniu preparatów z zieloną herbatą. Picie herbaty powinno działać podobnie.

Jeśli chodzi o samą redukcję masy ciała to zależy ile jest do zrzucenia - jeśli to jest lekka nadwaga to taki suplement może lekko pomóc (wspomniałem o paru kg mniej), jeśli natomiast otyłość kliniczna (i na przykład do zgubienia 20-40 kg) to tutaj wymagane jest bardziej radykalne postępowanie dietetyczne (dieta, ćwiczenia), bo będzie sporo kilogramów do zrzucenia.

Odpowiem tak - zielona herbata nie zaszkodzi, ale cudów nie ma co oczekiwać.
Nie osłabi też raczej organizmu. Bardziej zawarta kofeina może rozdrażnić, wywołać nerwowość przy zbyt dużych dawkach. Osoby przyjmujące dużo kofeiny często suplementują się magnezem, aby zapobiegać osłabieniu, można to rozważyć, ale różna jest ich przyswajalność. Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczać witamin i minerałów, bez suplementacji.

Osobiście piję kilka szklanek zielonej herbaty codziennie od 11 lat. W Japonii i Chinach podobnie duże ilości zielonej herbaty są spożywane.

Podsumowując można spróbować, nie spodziewałbym się osłabienia, cudów w redukcji też. Tylko jako pomoc do dobrze ustalonej diety i planu treningowego.

Pozdrawiam serdecznie