Czy rodzice zostaną o tym powiadomieni?

Witam. Czy w przypadku kiedy osoba niepełnoletnia pije alkohol/pali papierosy w normalnych ilościach i powie to swojemu terapeucie/psychiatrze zostaną poinformowani o tym rodzice?

Witam! Bez zgody osoby badanej lekarz lub inny terapeuta nie ma prawa przekazywać pozyskanych od pacjenta informacji. Wyjątkiem jest badanie na zlece4nie organów uprawnionych, np. badanie sądowo-psychiatryczne, ale należy badanego uprzedzić, że może dojść do ujawnienia informacji. Wówczas badany nie musi ujawniać szczegółów, które chce zatrzymać dla siebie. Powodzenia W. Łuczkowski.