Czy rowerek stacjonarny to dobry zakup przy odchudzaniu?

Witam. Mam 170 cm wzrostu i ważę 66 kg. Wiem, że moje BMI jest w porządku, jednak mi zależy na utracie choćby 6 kg i poprawie ogólnej wyglądu skóry (pozbycie się cellulitu, nabranie większej jędrności), bo nie do końca czuję się dobrze w swoim ciele. W tym celu zamierzam zakupić rowerek stacjonarny: http://www.sport-shop.pl/rower-magnetyczny-york-c202-p-2054.html - właśnie ten model.

Chciałam spytać, czy systematyczne ćwiczenia + rozsądna dieta pomogą mi wyszczuplić ciało (głównie dolne partie - biodra, pupa i uda)? Czy tłuszcz będzie spalany również z innych miejsc ciała (jak ramiona i brzuch), czy tylko z dolnych partii ciała? Jak ćwiczyć, żeby nie wyrobić sobie pokaźnych mięśni, a wyszczuplić nogi? O jakich porach dnia najlepiej ćwiczyć i po ile? PS. Moja aktywność nie będzie głównie opierać się na rowerku, ale również pływam, bo sprawia mi to ogromną przyjemność, dużo chodzę, nieraz skaczę na trampolinie i skakance oraz kręcę hula-hoop. Rowerek chcę dołożyć do tych ćwiczeń, aby był to zróżnicowany trening. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i udzielenie pomocnych odpowiedzi/rad!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Każdy sport jest odpowiedni, aby ujędrnić i uelastycznić ciało. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30-40 minut lub 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godziny. Tylko tak wydajnie spalimy tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut.

Rower, czy to stacjonarny czy klasyczny, jest bardzo dobrym narzędziem sportu. Ćwicząc w ten sposób, mobilizujemy do pracy praktycznie wszystkie partie ciała, a przy tym nie męczymy się tak jak przy klasycznych ćwiczeniach, np. bieganiu czy fitnesie. Jazda na rowerze nie wymaga od nas wielkiego wysiłku i zmniejsza ryzyko urazów czy przeciążeń. Jest więc idealna zarówno dla osób z prawidłową masą ciała, jak i ze znaczną nadwagą.

Pora ćwiczeń nie jest istotna, jeśli chodzi o wydajność spalania tkanki tłuszczowej. Możesz ćwiczyć zawsze i wszędzie!

Pozdrawiam.