Chcę poprawić swoją sylwetkę: proszę o pomoc przy planowaniu redukcji

Witam! ;) Jestem chłopakiem, mam 18 lat. Waga: 83 kg, wzrost: 182 cm, talia: 84 cm, pas (pępek): 94 cm, brzuch (pod pępkiem): 95/6 cm, biodra: 95 cm, klatka: 97 cm. Moim problemem jest tłuszcz, zlokalizowany głównie na brzuchu, klatce piersiowej, biodrach, udach, który chciałbym konsekwentnie tracić, ale także budować w zamian mięśnie. Mam słabą kondycję, mało ruchu, a także problem ze słomianym zapałem, bo nie lubię robić czegoś, gdy nie widzę tego efektów. Poza tym cały czas mam wrażenie, że coś robię źle, dlatego też potrzebuje opinii profesjonalisty. Czy mógłbym uzyskać pomoc, jakieś wskazówki przy planowaniu redukcji? Zależy mi głównie na ułożeniu dobrej diety i rozplanowaniu posiłków, mam słabą kondycję, więc ciężko będzie z aerobami.

Chciałbym się również dowiedzieć, czy przy trzymaniu się wskazówek żywieniowych i codziennych spacerach, marszobiegach, brzuszkach jest szansa na kilka kg i kilka cm w pasie mniej w czasie 2 miesięcy? Dodam jeszcze, że chodzę do szkoły, pierwszy posiłek zjadam o 6:40, obiad 14/15, a od ponad 2 lat nie spożywam mięsa (również ryb), więc to wypada przy układaniu diety. Z góry bardzo dziękuję za wszystkie rady!

18 LAT ponad rok temu

Witam,

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Proszę wykonywać brzuszki na mięśnie proste i skośne brzucha oraz inne ćwiczenia napinające brzuch.

Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie tej części ciała jest jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one, bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (minimum 30 minut).

Proszę pamiętać również o zdrowej diecie. Tylko regularny trening połączony ze zdrowymi nawykami żywieniowymi przyniesie pożądane efekty.

Pozdrawiam.