Duży brzuch - jak spalić tłuszcz?

BMI mam dobre, jednak brzuch i nie tylko są za duże. Brzuch ma 90 cm w obwodzie, a mam 158 cm wzrostu. Prosze o jakąś fachową radę. Ile się odżywiać, na co mogę sobie pozwolić, a na co nie? Mam 14 lat. Jest jedna rzecz, której sobie nie potrafię odmówić, a mianowicie cola.

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała jest prawidłowa, nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i potrzebujesz odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych.

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Należy ćwiczyć minimum 40 minut minimum 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek. Następnie należy wykonywać ćwiczenia aerobowe przez minimum 30 minut. Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie tej części ciała jest jogging, jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one, bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Pozdrawiam.