Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duży brzuch - jak spalić tłuszcz?

BMI mam dobre, jednak brzuch i nie tylko są za duże. Brzuch ma 90 cm w obwodzie, a mam 158 cm wzrostu. Prosze o jakąś fachową radę. Ile się odżywiać, na co mogę sobie pozwolić, a na co nie? Mam 14 lat. Jest jedna rzecz, której sobie nie potrafię odmówić, a mianowicie cola.

14 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała jest prawidłowa, nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i potrzebujesz odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych.

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Należy ćwiczyć minimum 40 minut minimum 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek. Następnie należy wykonywać ćwiczenia aerobowe przez minimum 30 minut. Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie tej części ciała jest jogging, jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one, bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Pozdrawiam.  

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy