Czy rzucenie palenia ma wpływ na przeżycie po operacji?

Witam, Mam w planie operację w pełnej narkozie za 6tygodni. Zostałam poinformowana ze miedzy 8-12 tygodniem od rzucenia palenia ulega obniżeniu całkowita śmiertelność i umieralność pooperacyjna. 6 tygodni temu rzuciłam palenie aby docelowo niepalic 12 tygodni. Wczoraj zapaliłam dosłownie pół papierosa. Czy może to mieć wpływ na wydolność moich płuc i cały ten okres został przeze mnie zatracony wraz z tym epizodem? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Rzucenie palenia to na pewno dobra decyzja pod wieloma względami, szczególnie jeśli chodzi o wydolność oddechową, przebieg okolooperacyjny też będzie lepszy.