Tyję po rzuceniu palenia - co robić?

Witam, mam 23 lata, ważę 90kg przy wzroście 185 cm... Dokładnie 6 stycznia bieżącego roku rzuciłem palenie (paliłem przez 7 lat ).... Do dnia dzisiejszego nie zapaliłem, ani jednego papierosa i szczerze to nie ciągnie mnie jakoś mocno do dymka :) Pojawił się jednak problem wielkiej "wagi" i to dosłownie. Od momentu odstawienia nikotyny przytyłem dobre 6 - 7 kg :( Nie mam żadnej diety, nigdy nie miałem zawsze lubiłem dobrze zjeść, często jadam na mieście (głównie kuchnia chińska i tajska, ale zdarzy się czasem solidna golonka), ale od kilku lat utrzymywałem stałą wagę na poziomi 83kg. Odkąd rozstałem się z papierosami zacząłem podjadać duże ilości słonecznika prażonego, ot tak dla zajęcia rąk - nie wiem czy to dobrze czy źle. Prowadzę raczej siedzący tryb życia - ze względu na brak czasu nie uprawiam, żadnego sportu poza tymi sezonowymi ( Snowboarding ) Jestem raczej zawziętą osobą i jeśli coś postanowię to z reguły nie odpuszczam, zatem jeśli mogę prościć o jakiś solidny plan działania w celu zrzucenia wagi to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według wskaźnika BMI (ang. Body Mass Index) posiada Pan niewielką nadwagę. Rzucanie palenia może przyczyniać się do tycia. Wiąże się to z tym, że palenie tłumi apetyt i spowalnia metabolizm. Zastępcze preparaty nikotynowe oraz leki przepisane przez lekarza mogą ograniczyć występowanie skutków ubocznych odstawienia papierosów. Warto również jeść regularnie pięć mniejszych posiłków oraz wysokokaloryczne przegryzki zastąpić warzywami, które mają znacznie mniej kalorii. Regularna aktywność fizyczna pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów.