Ból w gardle, problemy ze snem i uczucie pokoju pomimo rzucenia palenia

Dzień dobry, rzuciłem palenie 2lata temu ale nadal odczuwam bardzo nieprzyjemne dolegliwości: gól w gardle, problemy ze snem, dziwne odczucie bicia serca, niepokój itp. Z moich obserwacji dolegliwości te mijają po wypiciu większej dawki alkoholu, lecz na następy dzień wracają ze zdwojoną siłą. Czuje się wtdy jak bym rzucał od nowa. Każda wcześniejsza próba rzucenia nikotyny powodowała takie objawy. Myślałem, że znikną po długiej abstynecji nikotynowej, ale niestety... POMOCY

Witam serdecznie. Wygląda na to, że bardziej niż zespół po odstawieniu nikotyny ma Pan problemy nerwicowe. Ustępują po wypiciu alkoholu ponieważ jego działanie obniża u Pana poziom napięcia. Radziłabym znaleźć bardziej konstrukywny sposób radzenia sobie z trudnymi emocjami bo za chwilę będzie Pan miał problemy z uzależnieniem od alkoholu. Warto poczytać w internecie o nałogowym regulowaniu uczuć. Pozdrawiam.