Czy są możliwe zaburzenia mowy mimo braku problemów z myśleniem?

Mam pytanie -czy jest możliwe że człowiek który potrafił myśleć - nie mówił w ogóle do szesnastego roku życia ?- I powinien dostać znaczny stopień niepełnosprawności i świadczenie -500 dla niepełnosprawnych ?

Witam
O przyznaniu stopnia niepełnosprawności decyduje powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności na podstawie skompletowanej dokumentacji. W skład tej dokumentacji wchodzi także pełne badanie psychologiczne /zawierające diagnozę poziomu intelektualnego, poziomu rozwoju procesów poznawczych oraz poziomu rozwoju emocjonalnego/i te wyniki decydują o stopniu niepełnosprawności bądź jego braku.
Pozdrawiam
Anna Szyda