Czy sama mogę odstawić Sertagen?

Witam. Od niedawna przyjmuje Sertagen 50 mg. Mam zaburzenia lękowe. Przez pierwszy tydzień miałam brać jedną tabletkę wieczorem, ale zmienilam i biorę 1 tabletkę tylko rano. Po pierwszym tygodniu miałam już brać 1 tabletkę rano i jedną wieczorem. Ale ze względu na bezsenność biorę tylko rano. Niedługo sylwester, wiadomo alkohol, stąd moje pytanie. Czy mogę sama je odstawić na jakiś tydzień a później normalnie przyjmowac ?

Witam!
Najlepiej strategię leczenia uzgodnić z lekarzem prowadzącym. Odstawianie leków grupy SSRI nie powinno być nagłe: przez 6 dni należy brać 1/2 tabl. rano potem 1/2 tabl. rano co drugi dzień i odstawić. Sertagen zazwyczaj podaje się rano (może zaburzać sen), działa on 24 godziny i wystarczy podawać go w jednej porannej dawce. Proszę nie zapominać o psychoterapii - "sylwestrowy drink się z nią nie gryzie".
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

Wszystkiego Najlepszego dla Pani w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com