Czy skurcz mięśni może powodować silny ból i problem z chodzeniem?

Witam mój mąż(42 lata) miał wypadek w pracy, schodząc z drabiny postawił nogę na plycie, ktora była uszkodzona i pękła.Spowodowało to ogromny ból w dole pleców.Ból promieniuje do ud i powoduje mrowienie pośladków i ud i niesamowity ból .W szpitalu wykonano tomografię, która nie wykazuje zmian w obrębie lędźwiowym kręgosłupa.Mąż nadal leży w szpitalu na terenie UK przyjmuje silne leki przeciwbólowe i rozkurczowe.Problem ma z wstawaniem i siadaniem.Po tygodniy pobytu w szpitalu i rehabilitacji porusza się przy pomocy balkonika.Moje pytanie czy to normalne aby zwykły skurcz mięśni powodował aż taki ból i problem z chodzeniem i wstawaniem.Dodam, że schody nie wchodzą w grę, ból jest nie do zniesienia.Czy istnieje jakieś inne badanie, które powinno zostać wykonane aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości?Dodam, że mąż pracuje fizycznie i jest bardzo sprawny fizycznie. Dziękuję za odpowiedź.

Do obserwacji, do omówienia z Lekarzami leczącymi Pacjenta w szpitalu. Nagły upadek z wysokości mógł spowodować nadciągnięcia mięśni, więzadeł, na wielu poziomach kręgosłupa, uraz mięśni... Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, analiza wyników badań, inne obciążenia chorobowe i stosowane leki. Ważny też nastrój i sen.. Wszystko zależy od przypadku konkretnego Pacjenta; wywiadu, objawów, wyników badań... Pozdrawiam