Czy smutek, stres i ból spowodowany złamanym sercem może mieć wpływ na organizm?

Witam, czy smutek, stres i bol spowodowany załamanym sercem moze miec wpływ na organizm? Jestem strasznie osłabiona, mam niskie cisnienie i puls na granicy normy, brak sił do życia jakbym miala zaraz zemdlec. Staram się jesc normalnie, badam sie na bieżąco i nigdy nie bylo problemu. Czy to mozliwe?

Witam!
Istnieje wzajemny wpływ stanu zdrowia psychicznego i fizycznego - "naczynia połączone". Jeżeli przyczyną jest "stres fizjologiczny", czyli zawód miłosny, to pewną ulgę mogą dać sesje psychoterapii. Najlepiej jednak działa czas.
Powodzenia
W. Łuczkowski.