Czy sól i cukier są potrzebne organizmowi do życia?

Dzień dobry mam pytanie zrezygnowałem z jedzenia słodyczy cukru nigdy nie używałem i przestałem używać również sól Czy potrzebne są organizmowi do życia i trzeba je stosować umiarkowanie Czy można z nich całkiem zrezygnować Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Dobry wieczór,
Wszystko zależy od Pana trybu życia, diety i aktywności fizycznej.
Sól dostępna jest niemal w każdym produkcie zakupionym w sklepie zaczynając od chleba, a kończąc na konserwach czy wędlinach.
Zatem jeżeli nie uprawia Pan wyczynowo sportu i zaobserwował Pan nadmiernego pocenia się, wówczas sól dostępna w produktach powinna być wystarczająca i nie ma potrzeby, by dosalał Pan produkty.
W celu [potwierdzenia tej tezy warto wykonać badanie poziomu sodu we krwi.
W przypadku cukru sprawa wygląda podobnie, jeżeli nie uprawia Pan nadmiernej aktywności fizycznej i nie ma Pan problemów z gospodarką "cukrową" w organizmie (badania poziomu glukozy, hemoglobiny glikowanej czy krzywa cukrowa), wówczas spokojnie może Pan zrezygnować z dosładzania potraw czy jedzenia słodyczy, a nawet do tego zachęcam.
Polecam również regularne wykonywanie badań celem profilaktyki zdrowotnej, w tym wykrywania niedoborów żywieniowych. A w razie potrzeby uzupełnianie niedoborów, tym samym zapobieganie wystąpieniu chorób np dietozależnych.
Pozdrawiam serdecznie