Jak unormować moją wagę?

Witam, mam 31 lat mierze180cm i ważę 97kg.Jestem osobą pracująca dużo fizycznie i mam duże zapotrzebowanie na energię która muszę wykorzystać w pracy a co za tym idzie sporo jem.Staram się Jak inni ludzie 1 śniadanie 2sniadanie obfite obiad koło 19 i niestety o 21 nadal jestem głodny. Nie ma szans jeść u mnie regularnie do tego badałem się na jakiejś wadze i w moim organizmie jest 7,5% tłuszczu(chyba nie wiele) 2-3 razy w tyg uprawiam sport ale nadal nie mogę zrzucić ani kilograma. Czuję już po stawach że ciężko im jest dźwigać te kilogramy pomożcie i dajcie jakąś dobrą radę co robic

Dzień dobry Panu

Problem zbędnych kilogramów a wręcz nadwagi najczęściej wiąże się ze spożywaniem nieregularnych posiłków, a także zakwaszeniem organizmu (sięganiem po zbyt dużą ilość produktów kwasotwórczych:

w głównej mierze produktów pochodzenia zwierzęcego, nadużywania soli, używek, za małej ilości płynów o właściwościach nawadniających, nadmiernego wysiłku fizycznego), a także zbyt obfitego i za późnego ostatniego posiłku. To nie obiado-kolacja powinna być najobfitszym posiłkiem ale rano śniadanie. To, że odczuwa Pan głód na noc pomimo obfitego posiłku wieczorem należy tłumaczyć tym, że możemy mieć do czynienia z niestabilnym poziomem cukru. Proponuję wykonać badania kontrolne: poziom glukozy oraz hemoglobiny glikowanej. Niestety nie mam wglądu do Pana jadłospisu więc trudno mi go skorygować. Proponuję jednak zacząć od sprawdzenia poziomu cukru oraz zamiast 3 posiłków jedzenie 3 głównych plus 2 przekąski, w tym koniecznie ostatni posiłek nie później niż g. 19.00 i koniecznie lekkostrawny. Absolutnie zabronione produkty smażone, wędzone i słodycze. Jeśli uzna Pan, że potrzebuje pomocy specjalisty, który będzie chętnie pomogę Panu, wszystko dokładnie wyjaśnię. Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na wizytę. Wizyta możliwa online od pon do pt 9.00-21.00