Czy spaliny zaszkodzą płodowi?

Czy spaliny mogą być szkodliwe dla płodu?
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Owszem, spaliny mogą być szkodliwe dla płodu i wpływać niekorzystnie na jego rozwój psychomotoryczny. Dlatego kobietom w ciąży zaleca się szczególną ostrożność w sytuacjach, gdy występuje ryzyko kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem. Ponadto nie tylko należy unikać spalin samochodowych, ale również dymu tytoniowego oraz produktów grillowanych.

Oczywiście wszystko zależy od czasu przebywania w zanieczyszczonym powietrzu oraz częstotliwości. Dla pewności, warto również zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego i przedstawić mu swoje wątpliwości.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z następującymi artykułami:

https://parenting.pl/czynniki-fizyczne-toksyny-urazy-trujace-gazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.