Wdychanie spalin podczas biegania

Codziennie biegam przez godzinę po warszawskich ulicach - lecz, żeby dobiec do parku, muszę biec połowę trasy przy Górczewskiej, czyli bardzo zanieczyszczonej ulicy. Podczas biegu przyswajanie tlenu jest zwiększone. Jak codzienne wdychanie spalin w ten sposób wpłynie na mój organizm? Czy konieczne jest przeniesienie się na bieżnię w siłowni, czy mogę pozostać na "świeżym" powietrzu? Pozdrawiam

Witam Panią ,
bieganie wśród spalin samochodowych daje więcej szkód niż pożytku. Spaliny podobnie jak dym papierosowy są przyczyną powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za wyzwalanie patologicznych reakcji łańcuchowych , atakujących błony komórkowe naszego organizmu ,przez co zaburzone są procesy metaboliczne. Mówiąc krótko , starzenie się skóry, powstawanie komórek rakowych ,zmiany w prawidłowym funkcjonowaniu różnych układów i narządów człowieka -to może być efekt działania nadmiernej ilości wolnych rodników.Bieganie w spalinach samochodowych-zdecydowanie odradzam.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki

Witam ponownie,
jeśli chodzi o stronę praktyczną ,radzę pozostać przy bieganiu na świeżym powietrzu.Wniosek-należy zmodyfikować trasę biegu, z dala od smrodku spalin. Bieżnia na siłowni to ostatnia deska ratunku, korzystamy z niej, gdy wszystkie inne sposoby zawiodą.
Pozdrawiam
Robert Wszelaki