Czy spożywanie imbiru z rana wpływa na spalanie tłuszczu?

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy połykanie rano na czczo z wodą ukrojonych, małych kawałków imbiru wpływa na lepsze spalanie tłuszczu z pożywienia, tzn. lepsze zagospodarowanie w sensie, że tłuszcz nie osiądzie na biodrach w takim stopniu, jak by bez tego się działo? Za odpowiedź serdecznie dziękuję. Z poważaniem Joanna

Witam,

imbir sama w sobie nie spali tłuszu ale może przyspieszyć metabolizm i pobudzić organizm do pracy. Działa on bowiem rozgrzewająco. Aby tłuszcz się nie odkładał potrzebna jest zbilansowana dieta redukcyjna.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

tylko racjonalne żywienie i ruch a co za tym idzie wypracowanie włąściwego stylu życia pozwoli na osiągniecie stabilnych i dobrych rezultatów.
Jadłospis powinien byc dobrze zbilansowany i różnorodny. Chcą pobudzić metabolizm powinna Pani ranek rozpocząć raczej szklanką wody z sokiem z połowy cytryny. Jeść regularnie stawiając na nieprzetworzone produkty. Koniecznie wypijać min. 2l wody w ciągu dnia.
Polecam współpracę z dietetykiem.
Powodzenia!