Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy spożywanie imbiru z rana wpływa na spalanie tłuszczu?

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy połykanie rano na czczo z wodą ukrojonych, małych kawałków imbiru wpływa na lepsze spalanie tłuszczu z pożywienia, tzn. lepsze zagospodarowanie w sensie, że tłuszcz nie osiądzie na biodrach w takim stopniu, jak by bez tego się działo? Za odpowiedź serdecznie dziękuję. Z poważaniem Joanna
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

imbir sama w sobie nie spali tłuszu ale może przyspieszyć metabolizm i pobudzić organizm do pracy. Działa on bowiem rozgrzewająco. Aby tłuszcz się nie odkładał potrzebna jest zbilansowana dieta redukcyjna.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień Dobry,

przede wszystkim konieczna jest odpowiednia dieta. Imbir nie spala tkanki tłuszczowej ale może korzystnie wpłynąć na metabolizm.

Pozdrawiam,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Dietetyk. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
Ewa Gonia Dietetyk, Tychy
49 poziom zaufania

Dzień dobry,

tylko racjonalne żywienie i ruch a co za tym idzie wypracowanie włąściwego stylu życia pozwoli na osiągniecie stabilnych i dobrych rezultatów.
Jadłospis powinien byc dobrze zbilansowany i różnorodny. Chcą pobudzić metabolizm powinna Pani ranek rozpocząć raczej szklanką wody z sokiem z połowy cytryny. Jeść regularnie stawiając na nieprzetworzone produkty. Koniecznie wypijać min. 2l wody w ciągu dnia.
Polecam współpracę z dietetykiem.
Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy