Czy stres może powodować nasilenie się tych objawów?

Witam, mam pytanie od około 6 miesięcy mam ciągły ból głowy w okolicy sieni. Ból nie reaguje na leki przeciwbólowe. Miałem robiony rezonans i tomograf. Rezonansie wyszło prawostronne skrzywienie przegrody nosowej, a w tomografie przewężenie naczyń mózgowych. Wąskie szpilkowate: tętnica podstawowa, tt kręgowa. na początku brałem divascan 3 razy dziennie po jednej tabletce i ból nie ustępował. Następnie brałem divascan 3 razy po dwie tabletki. Chwilę była ulgą ale teraz to nic nie daje. Czy nasilenie objawów może powodować stres? Chcę też dodać że regularnie ćwiczę

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pan takie nieustępujące dolegliwości, które na pewno zmniejszają jakość i komfort życia. Bardzo dobrze, że zostały wykonane badania obrazowe głowy, które wykluczyły poważniejsze schorzenia.

Analizując przedstawione objawy oraz wyniki badań, można by stwierdzić, że cierpi Pan na migrenowe bóle głowy. Są one dość powszechne zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Istnieje wiele czynników, które potęgują ten problem zdrowotny, dlatego należy dokładnie ustalić, co może nasilać i powodować objawy. Bardzo często zdarza się, że przeżyte sytuacje emocjonalne oraz przewlekły stres zwiększają dolegliwości i ból.

Migrena jest przewlekłą chorobą neurologiczną. Charakteryzuje się ona napadowymi, o różnym nasileniu bólami głowy. Bardzo często występują przy tym inne dolegliwości, takie jak: nadwrażliwość na światło i dźwięki, nudności, wymioty oraz łzawienie oczu. Ból jest często dość silny, najczęściej jednostronny, rozpoczynający się zazwyczaj w okolicach gałki ocznej i promieniujący do skroni. Charakter odczuwanego bólu może być tępy, narastający i pulsujący.

Istnieje wiele środków farmaceutycznych stosowanych w leczeniu migreny, jednakże to lekarz powinien zdecydować o rodzaju kuracji i właściwym dawkowaniu. Bardzo ważne jest również, aby zadbać o wypoczynek, zdrowy sen oraz zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy, zwłaszcza te z grupy B. Istotne jest również unikanie sytuacji stresowych.

Proponujemy konsultację z lekarzem neurologiem, który po przeanalizowaniu Pana wyników badań, zdecyduje o dalszym leczeniu, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

https://portal.abczdrowie.pl/produkty-spozywcze-zakazane-migrenowcom

https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-migreny-objawy-identyfikacja-czynnika-wywolujacego-napad-badania-dodatkowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.