Czy swędzenie ciała po ugryzieniu kleszcza to objaw choroby?

Witam wczoraj wyciągnąłem kleszcza czarnego jak diabli, obecnie jestem w holandi tutaj go złapałem i dzisiaj zaczeły mnie dziwnie ręce swędzieć i plecy czy to jakieś objawy choroby po tym kleszczu ?? proszę o pomoc co robić ! dodam że nie mam żadnego rumienia tylko czerwone ugryzienie jakby komar

Lek. Tomasz Budlewski

Może być taka reakcja jakby uczuleniową, proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu