Swędzenie skóry po ugryzieniach przez kleszcze i metody leczenia

Witam Wczoraj wyciągnęłam z ciała ok 20 malutkich kleszczy, bardzo swędzą mnie miejsca ukłucia niektóre wyszły całe natomiast parę musiałam "wydłubywać" igłą. Lekarz dał mi antybiotyk xorimax 500 na 10 dni 2 razy dziennie. Czy muszę zrobić jakieś badania i czy jeden antybiotyk wystarczy? przy niektórych ukłuciach mam czerwone plamy a miejscu ukłucia zgrubienie jasne. Bardzo proszę o pomoc bo trochę się wystraszyłam ilością tych kleszczy. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje stosować się do zaleceń lekarza, lecz przy pojawieniu się rumienia z obwódką to wtedy proszę koneicznie ponownie udac się do lekarza rodzinnego.