Czy szkliwiak to poważna dolegliwość?

Witam. Proszę o odpowiedź. Mam problem u 16 letniego dziecka. Doktor stomatolog zauważyła, że chłopak nie ma siódemki dolnej - nie ma zalążka zębowego, natomiast pod dziąsłem zdjęcie RTG wykazało jakby (jak powiedziała stomatolog) dziwnie rozrzadzoną kość. Stomatolog nie dawała powodów do zmartwień, lecz po jakimś czasie, przy kolejnej wizycie dała skierowanie wpisując w rozpoznacie "ameloblastoma". Nie powiedziała nic więcej, natomiast w domu wpisując w internecie to słowo dowiedzieliśmy się czym jest szkliwiak. Czy mamy powody do zmartwień?

Szkliwiak to łagodna zmiana,która rośnie bardzo wolno.Wieloletni przebieg choroby i brak wysokiej złośliwości pozwala na dobre rokowania. Wcześnie wykryty szkliwiak jest całkowicie wyleczalny.