Czy ta mammografiia może mi zaszkodzić w przyszłości?

Witam. Mam 25 lat i obciążony wywiad rodzinny. Z powodu zmiany w usg piersi dostałam skierowanie na mammografie która wykluczyła podejrzenie z usg (mikrozwapnienia) i wynik wyszedł birads1. Mam piersi tłuszczowo -gruczołowe. Na konsultacji wyników onkolog stwierdziła że w usg była to pomyłka bo mikrozwapnienia ocenia się w mammografii. Czy ta mamografiia może mi zaszkodzić w przyszłości i np. spowodować raka? Zapomniałam o to zapytać na wizycie a troszkę się teraz martwię bo to badanie dla starszych kobiet. Pozdrawiam i dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna odpowiednia kontrola w usg, proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa