Czy tak małe dziecko musi mieć usunięty ząb?

Witam. Syn ma 1 i 9 miesiecy. Bylismy u dentysty bo ma prochnice na dwoch gornych jedynkach i na jednej dwojce jedynki ulamane. Dodatkowo bola go te zeby,nic na nich nie gryzie a przy szczotkowaniu leci krew. Pani doktor kazala wyrwac 2 zeby. (Rozp.61 nie wiem co oznacza)czy faktycznie wyrwanie jest konieczne? I jak przebiega wyrywanie u tak malego dziecka?

Usunięcie zęba odbywa się w znieczuleniu zazwyczaj miejscowym. Oczywiście trudno tutaj mówić o większej współpracy, ale utrzymanie w jamie ustnej zniszczonego zęba zakwalifikowanego do usunięcia może mieć negatywne skutki dla zdrowia dziecka. Taki ząb to przewlekły stan zapalny, który oddziaływać może na cały organizm. Warto poszukać stomatologa, który zajmuje się głównie dziećmi i w miarę możliwości wytłumaczyć dziecku czego może się spodziewać na wizycie.