Czy takie stany wymagają leczenia psychiatrycznego w szpitalu?

Czy z derealizacją - depersonalizacją spowodowaną nerwicą lękową idzie się do szpitala psychiatrycznego?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry, to psychiatria jest najbardziej kompetentny do oceny, czy w danym przypadku wymagane jest leczenie szpitalne, czy też możliwa jest terapia ambulatoryjna. W niektórych sytuacjach leczenie w warunkach szpitalnych może być niezbędne ze względu na intensywność objawów, ich wpływ na funkcjonowanie życiowe pacjenta lub konieczność intensywniejszej farmakoterapii i monitorowania stanu zdrowia.

Natomiast w innych przypadkach skuteczna może okazać się terapia prowadzona przez psychoterapeutę lub psychiatrę na zasadach wizyt ambulatoryjnych, wspomagana odpowiednimi lekami.

Warto też zaznaczyć, że derealizacja i depersonalizacja mogą mieć różne przyczyny i różny stopień nasilenia, dlatego też każdy przypadek powinien być dokładnie oceniony przez specjalistę. Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą, który pomoże wybrać odpowiednią formę pomocy i wsparcia.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.